Svečano uručene Zlatne diplome...

U povodu 50. obljetnice diplomiranja na Elektrotehničkom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu, na FER-u su 17. studenoga 2021. godine inženjerima generacije 1970./1971. uručene Zlatne diplome.

Odluka o dodjeli Spomendiplome diplomiranim inženjerima nakon pedeset godina od njihovog završetka studija donesena je još 1991. godine, a 10 godina kasnije preimenovana je u Zlatnu diplomu. Na taj način Fakultet već 30 godina izražava zahvalnost svojim diplomiranim inženjerima na svemu što su učinili za razvoj struke te za promociju Fakulteta u cjelini.

Pored Zlatnih diploma, ovom su prilikom najuspješnijim studentima uručena priznanja "Josip Lončar", za posebno istaknuti uspjeh u savladavanju gradiva na pojedinim godinama studija te posebna priznanja "Josip Lončar" za posebno uspješan završetak preddiplomskog studija u ak. god. 2020./2021. Uručena je i nagrada "Željka Matutinović - Sunčica", koja se dodjeljuje za najbolje studentske radove naših studenata u području elektronike, ostvarene u suradnji s industrijom, srednjim ili malim poduzećima te nagrada "Stanko Turk", koja se dodjeljuje za osobito vrijedan diplomski rad iz polja računarstva.

Na Svečanoj sjednici Fakultet tradicionalno dodjeljuje i Zahvalnice srednjim školama za istaknuti doprinos u srednjoškolskom obrazovanju studenata FER-a, a Zahvalnice je dobilo 23 srednjih škola odnosno gimnazija iz cijele Hrvatske.

Fotografije sa svečanosti dostupne su ovdje, a snimka svečanosti može se pogledati na našem YouTube kanalu. Imena dobitnika navedenih nagrada nalaze se u nastavku ove obavijesti.

Čestitamo svim nagrađenim studentima i našim zlatnim diplomcima te im želimo svako dobro!

PRIZNANJA "Josip Lončar"

Prva nastavna godina preddiplomskog studija:

1. Ian Golob
  2. Luka Hobor
  3. Andrea Križanić
  4. Nina Sokol
  5. Darijan Gudelj
  6. Marko Srpak
  7. Tvrtko Katavić
  8. Naomi Kombol
  9. Velimir Kovačić
  10. Bojan Puvača
  11. Davor Dobrota
  12. Borna Nikolić

Druga nastavna godina preddiplomskog studija:

Studij: Elektrotehnika i informacijska tehnologija

1. Iva Barać
  2. Ivan Budić

Studij: Računarstvo

1. Vinko Sabolčec
  2. Marta Knežević
  3. Josip Srzić
  4. Luka Družijanić
  5. Renato Jurišić
  6. Toni Ivanković

Prva nastavna godina diplomskog studija:

Studij: Elektrotehnika i informacijska tehnologija

1. Karlo Rajković
  2. Juraj Barlek
  3. Luka Klaić
  4. Marko Pavlek
  5. Marko Andrić

Studij: Informacijska i komunikacijska tehnologija

1. David Gorup
  2. Dominik Sabljak
  3. Josipa Vincetić

Studij: Računarstvo

1. Renato Gracin
  2. Luka Mesarić
  3. Ivan Stresec
  4. Frano Rajič

POSEBNO PRIZNANJE “Josip Lončar”

Studij: Elektrotehnika i informacijska tehnologija:

1. Evita Šopp, prosjek ocjena studija: 4,88
  2. Davorin Mikulić, prosjek ocjena studija: 4,88

Studij: Računarstvo:

1. Ivan Martinović, prosjek ocjena studija: 4,97
  2. Lovro Nuić, prosjek ocjena studija: 4,93
  3. Ivan Klabučar, prosjek ocjena studija: 4,93

Nagrada "Željka Matutinović - Sunčica" pripala je Krešimiru Špoljariću za rad pod naslovom  za rad pod naslovom: "8-bitni strujni digitalno-analogni pretvornik u 180 nm CMOS tehnologiji", mentor: prof. dr. sc. Adrijan Barić.

Nagrada "Stanko Turk" pripala je Ivi Sović, mag. ing. računarstva za diplomski rad pod naslovom: "Semantičko prognoziranje regresijom pomaka značajki", mentor: prof. dr. sc. Siniša Šegvić.