RADDAR: Učenici osnovnih škola...

U okviru programa RADDAR u subotu, 23. listopada 2021., 70 učenika viših razreda osnovnih škola i 12 njihovih voditelja posjetilo je Laboratorij za napredne elektroenergetske mreže (Smart Grid Laboratory – SGLab) i Laboratorij za odziv potrošnje (Demand Response Lab - DRLab).

Izv. prof. dr. sc. Hrvoje Pandžić i iskusni istraživač Mateo Beus, mag. ing. u SGLabu su učenicima pokazali malu FER-ovu hidroelektranu sa svim podsustavima koji se mogu vidjeti i na pravoj hidroelektrani, nakon čega su naši gosti posjetili i laboratorij DRLab, koji je dizajniran kao pametna kuhinja. Učenici su se na njima prihvatljiv način upoznali s problemima elektoenergentske mreže, pri čemu su pokazali veliki interes za temu, kreativnost i znatiželju!

Osim posjeta laboratoriju, održana je i matematička radionica.