U ovogodišnjem programu Stručnih praksi FER-a, 118 poduzeća raspisala su više od 350 pozicija za studente. Sudeći prema broju prijava, studenti su posebno bili zainteresirani za stručne prakse u RealNetworksu, Amphinicyu, CROZ-u, Gideon Brothersu, GlobalLogicu, Byte Labu, Končaru – Institut za elektrotehniku i Shape 404-u.

Više od 230 studenata iskoristilo je priliku da dio ljeta provede na novom radnom mjestu i da dodatno razvije svoje vještine. Poduzeća su pripremila zanimljive zadatke koje će studenti rješavati uz pomoć mentora. Studenti su s praksama započeli 1. srpnja i obavljat će ih do 30. rujna, u trajanju od tri do šest tjedana.

Stručne prakse odlična su prilika za razvijanje novih vještina koje će studenti moći koristiti u kasnijoj potrazi za poslom, a dosadašnja iskustva pokazala su da praktikanti najviše cijene mogućnost da znanja i vještine koje su stekli tijekom studija primijene u praksi.

Autor: Tea Jermaniš