Na FER-u uručene Rektorove nagrade i...

U auli Fakulteta elektrotehnike i računarstva, 13. travnja 2021. godine, nagrađenim su studentima dodijeljene Rektorove nagrade za ak. god. 2019./2020. dok su nastavnicima FER-a, koji su prošle akademske godine umirovljeni, uručene spomen-medalje .

Priznanja je studentima i umirovljenim nastavnicima uručio rektor Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Damir Boras uz nazočnost dekana FER-a prof. dr. sc. Gordana Gledeca. Svečanost je vodila prodekanica za nastavu izv. prof. dr. sc. Mihaela Vranić.

Rektorovom nagradom nagrađeno je ukupno 10 radova kojima su autori 14 studenata i 7 studentica FER-a, u četiri kategorije, o čemu više možete pročitati i ovdje.

U kategoriji "Nagrada za individualni znanstveni i umjetnički rad" (jedan ili dva autora), područje "Tehničke znanosti", nagradu su dobili:

• Hrvoje Ditrih, rad: PhotoGrade – aplikacija za obradu digitalne fotografije, mentor: prof. dr. sc. Sonja Grgić;
  • Matej Grcić, rad: Detekcija izvandistribucijskih primjera primjenom generativnog modela Real NVP, mentor: prof. dr. sc. Siniša Šegvić;
  • Martin Makar, rad: Metode estimacije toka i brzine rotora trofaznog asinkronog stroja, mentor: doc. dr. sc. Marinko Kovačić;
  • Luka Požega i Sara Bakić, rad: Sastavljanje genoma uz detekciju tipova očitanja, mentor: prof. dr. sc. Mile Šikić;
  • Luka Baković, rad: Homogenizacija elektromagnetskih kompozitnih materijala metodama dubokog učenja, mentor: doc. dr. sc. Dario Bojanjac;
  • Darko Janeković, rad: Implementacija metode homogenizacije za Maxwellove jednadžbe u dvodimenzionalnim periodičkim materijalima, mentor: doc. dr. sc. Dario Bojanjac.

U kategoriji "Nagrada za individualni znanstveni i umjetnički rad" (jedan ili dva autora), područje "Prirodne znanosti", nagradu su dobili:

• Lovro Nuić (FER) i Luka Rogić (PMF), rad: Utjecaj optimizacije staničnih oblika na dvočestični model rasta epitelnih tkiva, mentor: prof. dr. sc. Matko Milin (PMF).

U kategoriji "Nagrada za timski znanstveni i umjetnički rad" (tri do deset autora), područje "Tehničke znanosti", nagradu su dobili:

• Borna Zbodulja, Jakov Vulama i Petar Ljubotina, rad: Humanoidni robot Pepper kao menadžer dobrodošlice na FER-u, mentor: prof. dr. sc. Zdenko Kovačić;
  • Filip Bradarić, Marko Cavalli, Ivona Krajačić, Matija Kunštek, Andrea Rebec (Arhitektonski fakultet) i Jelena Tabak, rad: Radionica za djecu "Robofun", mentor: izv. prof. dr. sc. Matko Orsag.

U kategoriji "Nagrada za timski znanstveni i umjetnički rad" (tri do deset autora), "Interdisciplinarna područja znanosti", nagradu su dobili:

• Filip Jurec, Mariela Markovinović, Marta Novak, Vedrana Raguž i Ivana Žeger, rad: Analiza političkih preferencija studenata metodama strojnog učenja, mentor: doc. dr. sc. Dario Bojanjac.

Na svečanosti su uručene i spomen-medalje nastavnicima FER-a, koji su umirovljeni od ak. god. 2019./2020. Oni su svojim radom, predanim zalaganjem i nizom inicijativa doprinijeli razvoju našega Fakulteta. Osim izvrsnih predavanja, pomno osmišljenih auditornih i laboratorijskih vježbi te inspirativnog vođenja velikog broja studenata kroz studij, treba istaknuti i značajnu literaturu koju su iza sebe ostavili. U znak zahvalnosti i priznanja za doprinos razvitku i napretku dobitnici spomen-medalje Sveučilišta u Zagrebu su:

• doc. dr. sc. Zdravko Galić,
  • doc. dr. sc. Zoran Narančić,
  • prof. dr. sc. Armin Pavić,
  • prof. dr. sc. Tomislav Petković,
  • prof. dr. sc. Zoran Vukić.

Snimka svečane dodijele Rektorovih nagrada i spomen-medalja dostupna je na YouTube kanalu FER-a, a fotografije možete pogledati na multimedija.fer.hr.