Rektorica Sveučilišta u Rijeci, prof....

Rektorica Sveučilišta u Rijeci, prof. dr. sc. Snježana Prijić-Samaržija, danas je u pratnji prorektorice za informatizaciju i organizaciju, prof. dr. sc. Senke Maćešić i savjetnice za studentska pitanja, Andreje Mešanović, mag. phil., posjetila Fakultet elektrotehnike i računarstva Sveučilišta u Zagrebu, gdje su ih ugostili dekan FER-a, prof. dr. sc. Gordan Gledec i prodekan za znanost, prof. dr. sc. Nikola Mišković.

Na bilateralnom sastanku naglasak je stavljen na razmjenu iskustava vezanih uz istraživanja i transfer tehnologija, odnosno prijenos rezultata znanstvenoistraživačkog rada u gospodarstvo.

Dekan FER-a istaknuo je važnost međusveučilišnog umrežavanja fakulteta prvenstveno putem rada na znanstvenoistraživačkim projektima u okviru europskih programa financiranja, a rektorica Sveučilišta u Rijeci naglasila je kako umrežavanje sveučilišta na europskoj razini ima presudnu važnost za provođenje institucionalnih strategija razvoja.

Tijekom sastanka dotaknute su teme vezane uz aktualna zbivanja u akademskim krugovima, uz osnovnu misao da je imperativ svake uprave fakulteta ili sveučilišta čuvati dignitet kao premisu autonomije sveučilišta.