Obilježavanje Međunarodnog dana...

UNESCO je na svojoj Generalnoj konferenciji, u studenome 2019. godine, proglasio 14. ožujka Međunarodnim danom matematike (International Day of Mathematics - IDM) zbog njene važnosti u znanosti i svakodnevnom životu.

Taj dan se ujedno obilježava kao i dan broja π.

Prva službena proslava u organizaciji IMU (International Mathematical Union) održana je u sjedištu UNESCO-a u Parizu, 13. ožujka 2020. godine, a također i na više od 1000 organiziranih događaja u 107 zemalja diljem svijeta.

Ove godine održava se druga proslava Međunarodnog dana matematike s temom "Mathematics for a Better World", a na Fakultetu elektrotehnike i računarstva će se obilježiti 13. i 14. ožujka 2021. godine s izložbom muzejskih eksponata mehaničkih i elektroničkih računala koja će biti posložena u prozorima aule FER-a.

Također, 14. ožujka 2021. u 3:14 sati poslijepodne izv. prof. dr. sc. Tomislav Burić, poznatiji među studentskom populacijom i kao Dr. Pi, održat će online predavanje "Bilo kuda, broj π svuda", koje će se moći pratiti na njegovom YouTube kanalu.

Međunarodni dan matematike na FER-u
13. ožujka 2021. 09:00  -  14. ožujka 2021. 20:00