FER-ove šahovske ekipe bilježe sjajne...

FER je ostvario odlične rezultate na međunarodnom šahovskom sveučilišnom kupu Kasparov Chess Foundation University Cup.

Prva ekipa ostvarila je 20. mjesto (6. u Europi, 1. u Hrvatskoj), druga ekipa ostvarila je 71. mjesto, treća 65., dok je četvrta ekipa ostvarila 85. mjesto. Prva ekipa FER-a je prije zadnjeg kola držala odlično 8. mjesto (1. u Europi!), ali je zbog poraza u zadnjem kolu pala na 20. mjesto.

Na kupu je sudjelovalo 125 ekipa iz preko 20 država s pet kontinenata - Afrike, Azije, Europe te Sjeverne i Južne Amerike.

Svi naši studenti koji su sudjelovali na turniru su sretni i ponosni što su predstavljali FER, a dodatnu motivaciju i podršku našim igračima dao je osnivač šahovske sekcije Josip Torić, koji je za vrijeme trajanja turnira cijelo vrijeme bio uz ekipe.

Ovo su igrači koji su igrali za FER:

1. ekipa:
Bošnjak Petar, Muha Miljenko, Vojak Daniel, Paradžik Berislav (C), Đukin Marko

2. ekipa:
Čamber Ivan, Matanović Pavo, Matanović Anto (C), Škrabić Matej, Barbić Matko

3. ekipa:
Kablar Dorian (C), Kovačević Danijel, Srzić  Josip, Muslija Marcel, Lujo Antonio

4. ekipa:
Prevarić Ivan (C), Babić Adrian, BÜrgler Filip, Li Leo, Hajduk Petar

Rezultati, partije i komentari mogu se na pronaći na https://chess.stream/KCF_University_Cup/standing.

Čestitamo našim sjajnim šahovskim majstorima!