Održana 700. sjednica Fakultetskoga...

Jubilarna, 700. po redu sjednica Fakultetskoga vijeća FER-a održana je danas, 16. rujna 2020. godine i bit će zapamćena kao prva hibridna sjednica u kojoj je dio članova sjednici bio prisutan fizički, dok je veći dio sjednicu pratio online, sve u skladu s propisanim zdravstvenim okvirom.

Prva sjednica Vijeća Elektrotehničkog fakulteta održana je 14. lipnja 1956. godine. S obzirom na redovitost održavanja sjednica (10 redovitih sjednica godišnje), ovakve "okrugle" sjednice u novije se vrijeme događaju svakih 10 godina, a zadovoljstvo predsjedati takvom sjednicom imalo je svega nekoliko dekana:

• 100. sjednica Vijeća nastavnika – 10. listopada 1964., dekan Radenko Wolf,
  • 200. sjednica Vijeća nastavnika – 10. studenoga 1973., dekan Zlatko Smrkić,
  • 300. sjednica Znanstveno-nastavnog vijeća – 10. travnja 1982., dekan Berislav Jurković,
  • 400. sjednica Znanstveno-nastavnog vijeća – 18. svibnja 1991., dekan Ivan Ilić,
  • 500. sjednica FV-a – 19. rujna 2000., dekan Slavko Krajcar,
  • 600. sjednica FV-a – 15. rujna 2010., dekan Vedran Mornar,
  • 700. sjednica FV-a – 16. rujna 2020., dekan Gordan Gledec.

Nažalost, zdravstveni okvir onemogućio je uobičajeno svečano obilježavanje okrugle sjednice pa je ono odgođeno za sigurnija vremena. Primjerice, prije 20 godina održana je 500. sjednica Fakultetskoga vijeća na kojoj su se okupili dotadašnji dekani Fakulteta, a domaćin im je bio dekan, prof. dr. sc. Slavko Krajcar.

Nekoliko arhivskih fotografija možete pogledati u nastavku obavijesti.

1. sjednica Vijeća Elektrotehničkog fakulteta

100. sjednica Vijeća nastavnika Elektrotehničkog fakulteta

200. sjednica Vijeća nastavnika Elektrotehničkog fakulteta

500. sjednica Fakultetskoga vijeća FER-a