Poziv na sudjelovanje na ovogodišnjem...

Od 20. do 25. travnja 2020. godine održat će se 18. po redu Festival znanosti.

Glavna tema festivala ove godine je Kultura znanosti, ali se, kao i prijašnjih godina, Festival znanosti bavi i svim drugim znanstvenim temama koje bi mogle biti zanimljive i poučne široj javnosti (prošle godine FER se predstavio sa sedam raznovrsnih predavanja i radionica), a tu je i niz prigodnih obljetnica: UN-ov Dan kreativnosti i inovacija (21. travnja), Dan planeta Zemlje (22. travnja), kao i 30 godina od lansiranja Hubble-ovog teleskopa, 125 godina od otkrića X-zraka, 75 godina od prve atomske bombe i 100 godina od rođenja pisca Isaaca Asimova.

Pozivamo sve djelatnike i studente Fakulteta da se uključe u aktivnosti Festivala svojim popularno-znanstvenim predavanjem, prezentacijom, radionicom ili izložbom. Već tradicionalno, FER-ov dan na Festivalu znanosti je petak (ove godine to je 24. travnja), no datum i vrijeme predavanja/radionice su podložni dogovoru. Aktivnosti se prijavljuju e-mailom na adresu suza@fer.hr, a krajnji rok za prijave je petak, 21. veljače.

Autor: Tomislav Jagušt
Festival znanosti