Najava FIRST LEGO League natjecanja u...

Hrvatsko prvenstvo popularnog globalnog robotičkog natjecanja, FIRST LEGO League, koje okuplja više od 320 000 sudionika iz 98 zemalja, održat će se na FER-u u subotu, 18. siječnja 2020. godine. Organizator natjecanja u Hrvatskoj je Hrvatski robotički savez uz potporu FER-a i FER-ovog programa popularizacije znanosti - ŠUZA. Ove godine na natjecanje je prijavljeno 18 ekipa, a najbolje među njima će ići na regionalno finale koje će se održati 14. ožujka. 2020. godine u Kopru, Slovenija.

Više o natjecanju pročitajte u nastavku obavijesti.

FIRST® LEGO® League (FLL) je međunarodni, multidisciplinarni istraživački program čija je svrha u djeci probuditi znanstvenika koji će promišljati o problemima oko sebe i tražiti način kako ih riješiti. Program promiče znatiželju, kreativnost, zajedničko učenje i timski rad. Uz to, djeca kroz igru razvijaju i jačaju tehničku pismenost i logički način razmišljanja, moderne tehnologije koriste u humane svrhe, a kroz atraktivne robote koje moraju osmisliti na učinkovit i zabavan način uživaju u znanosti. Program je namijenjen djeci starosti između 9 i 16 godina.

Autor: Marko Tucaković