"4th Int'l Workshop on Data...

Istraživačka jedinica za znanost o podatcima Centra izvrsnosti za znanost o podatcima i napredne kooperativne sustave, u okviru projekta "DATACROSS – Napredne metode i tehnologije u znanosti o podatcima i kooperativnim sustavima" organizirala je 15. listopada 2019. godine na FER-u skup "4th Int'l Workshop on Data Science (IWDS 2019)". Godišnji skup mjesto je okupljanja svih koje zanima teorija i primjena znanosti o podatcima, a održava se s ciljem unapređenja suradnje i razmjene novih ideja istraživača koji djeluju u različitim potpodručjima znanosti o podatcima te jačanja interakcije i umrežavanja stručnjaka iz akademske zajednice, gospodarstva, javnoga i državnoga sektora.

Na skupu su istraživači, ujedno i članovi Znanstvenog centra izvrsnosti i projekta DATACROSS, predstavili najnovija istraživanja u području znanosti o podatcima, a plenarno predavanje održao je istaknuti znanstvenik prof. Niranjan Nagarajan s Genomskog instituta i Nacionalnog sveučilišta u Singapuru.

Autor: Marko Tucaković