"Imagine, Create, Innovate:...

Studentski program "Imagine, Create, Innovate" inicijativa je Inovacijskog centra Nikola Tesla (ICENT) kojom se omogućava da studentske ideje postanu prototipovi te naposljetku tehničke inovacije. Izazov ovogodišnjeg natjecanja je osmisliti ideju na temu digitalizacije u poljoprivredi te ju pretvoriti u maketu inovacije unutar 6 mjeseci. Natjecanje je ušlo u fazu izrade prototipova, a završno predstavljanje najboljih studentskih rješenja i dodjela nagrada za ta rješenja održat će se u prosincu 2019. godine na Fakultetu elektrotehnike i računarstva Sveučilišta u Zagrebu.

ICENT ima svoje korijene na FER-u, a ustanovljen je s ciljem stvaranja treće dimenzije - inovacija zasnovanih na znanstvenim istraživanjima. Partnerstvom ICENT-a i FER-a stvara se snažna poluga koja aktivira akademsku i istraživačku zajednicu na dobrobit razvoja hrvatskog gospodarstva i društva. Prošlogodišnji projekt, "Imagine, Create, Innovate: Smart City", rezultirao je osnivanjem tri startupa i transferom tehnologije u poduzeće partnera.

Autor: Marko Tucaković