"ELMAR-2019"

U Zadru će se od 23. do 25. rujna 2019. godine održati 61. međunarodni simpozij "ELMAR-2019", najstariji europski znanstveni simpozij. ELMAR-2019 obuhvaća teme iz područja obrade slike, videa i zvuka, multimedijskih tehnologija, bežičnih komunikacija, telekomunikacija, antena, robotike, satelitske tehnologije, energetike, automatike, transportnih sustava, navigacijskih sustava, radara, brodske elektronike, pomorske ekologije i e-učenja. U sklopu simpozija bit će održane i dvije posebne sekcije, Intelligent Transport Systems i Computer Vision for New Emerging Applications.

Pozvani govornici su prof. dr. sc. Erich Leitgeb (Graz University of Technology "Optical Wireless Communications and Hybrid Networks as Necessary Supplement and Important Extension of Future 5G Technology") i prof. dr. sc. Snježana Rimac-Drlje (Sveučilište u Osijeku Josip Juraj Strossmayer, "Video Quality Evaluation in the Context of QoE Modelling for Adaptive Video Streaming"). Organizatori simpozija su Društvo ELMAR i FER.

Autor: Marko Tucaković
ELMAR-2019