Dan otvorenih vrata Studija u Šibeniku

U Šibeniku je 9. svibnja 2019. godine održan "Dan otvorenih vrata Studija energetske učinkovitosti i obnovljivih izvora". Goste su pozdravili rektor Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Damir Boras, dekan FER-a izv. prof. dr. sc. Gordan Gledec, bivši dekan FSB-a prof. dr. sc. Zvonimir Guzović i gradonačelnik Grada Šibenika Željko Burić. Voditelj studija prof. dr. sc. Marko Delimar posjetiteljima je održao kratku prezentaciju o Studiju te kratko popularno predavanje o Šibeniku kao jednom od prvih gradova u svijetu s elektroenergetskim sustavom zasnovanim na obnovljivim izvorima energije. U nastavku programa organiziran je obilazak učionica i laboratorija uz demonstracije pokusa te razgovor sa studentima i nastavnicima.

Autor: Marko Tucaković