U okviru programa "RADDAR", u organizaciji FER-a, XV. gimnazije Zagreb, Udruge Mladi nadareni matematičari "Marin Getaldić" i Hrvatskog matematičkog društva, za učenike osnovnih škola organiziraju se radionice iz matematike i programiranja. Tako je i u subotu, 16. veljače 2019. godine na FER-u održana radionica algoritamskog razmišljanja i rješavanja problema (problem solving). U sklopu radionice učenici su se natjecali u rješavanju logičkih i algoritamskih zadataka. Organiziran je i posjet "Laboratoriju za elektromagnetska polja", gdje su prikazani pokusi i računalne simulacije iz elektromagnetizma. Na radionici je sudjelovalo 65 učenika.

U organizaciji radionice sudjelovali su izv. prof. dr. sc. Bojan Trkulja iz "Laboratorija za elektromagnetska polja", izv. prof. dr. sc. Dejan Škvorc (FER), Zlatka Markučić i Ernest Wendling iz XV. gimnazije, Zagreb, Magdalena Babić iz Osnovne škole Vrbani. U izvođenju radionice sudjelovali su studenti-mentori Marta Posavec (FER), David Glavaš (FER), Luka Pavlović (FER), Antun Magdić (FER), Tomislav Kolarić (FER), Tomislav Babić (PMF) i Karlo Grozdanić (PMF). Uz studente-mentore, na radionicama su pomagali i učenici-volonteri XV. gimnazije Zagreb.

U nastavku obavijesti nalazi se nekoliko slika s radionice.

Autor: Dejan Škvorc