U okviru programa RADDAR, gdje se u organizaciji FER-a, XV. gimnazije Zagreb, Udruge Mladi nadareni matematičari "Marin Getaldić" i Hrvatskog matematičkog društva za učenike osnovnih škola organiziraju radionice iz matematike i programiranja, u subotu, 16. veljače 2019. godine na FER-u je organizirana radionica algoritamskog razmišljanja i rješavanja problema (problem solving). Radionica je imala natjecateljski karakter gdje su se učenici u malim grupama natjecali u rješavanju logičkih i algoritamskih zadataka. U sklopu radionice organiziran je i posjet Laboratoriju za elektromagnetska polja, gdje su im prikazani pokusi i računalne simulacije iz elektromagnetizma. Na radionici je sudjelovalo 65 učenika.

Zahvaljujemo svima koji su pomogli u organizaciji radionice, a posebno izv. prof. dr. sc. Bojanu Trkulji iz Laboratorija za elektromagnetska polja, Zlatki Markučič i Ernestu Wendlingu iz XV. gimnazije, Zagreb, Magdaleni Babić iz Osnovne škole Vrbani te studentima-mentorima na radionici Marti Posavec (FER), Davidu Glavašu (FER), Luki Pavloviću (FER), Antunu Magdiću (FER), Tomislavu Kolariću (FER), Tomislavu Babiću (PMF) i Karlu Grozdaniću (PMF). Uz studente-mentore, na radionicama su pomagali i učenici-volonteri XV. gimnazije Zagreb. Sa strane FER-a, u organizaciji radionice sudjelovao je izv. prof. dr. sc. Dejan Škvorc.

U nastavku obavijesti nalazi se nekoliko slika s radionice.

Autor: Dejan Škvorc