Studenti FER-a započeli s...

Studenti FER-a, u suradnji s "Društvom za oblikovanje održivog razvoja" (DOOR), započeli su s posjetima energetski siromašnim kućanstvima u Zagrebu s ciljem borbe protiv energetskog siromaštva u Hrvatskoj. Akcija se provodi u sklopu projekta "FER rješenja za bolju zajednicu" u okviru Europskog socijalnog fonda, Operativnog programa "Učinkoviti ljudski potencijali 2014. – 2020.". FER-ov projektni tim vodi prof. dr. sc. Marko Delimar.

Projektom je obuhvaćeno 100 kućanstava, a cilj je uspostaviti program društveno korisnog učenja na FER-u te suzbiti energetsko siromaštvo na području grada Zagreba. Kroz projektne aktivnosti i praktičnu obuku studenti su se educirali te stekli uvid u problematiku energetskog siromaštva u Hrvatskoj.

Autor: Marko Tucaković