FER, u suradnji s Institutom za razvoj i inovativnost mladih (IRIM) i drugim partnerima provodi projekt STEM revolucija u zajednici. U sklopu projekta studenti su, koristeći se tehnologijama poput micro:bita, mBota i 3D printera izradili svoje projekte koje će predstaviti na STEM danu otvorenih vrata koji će se održati u srijedu, 23. siječnja 2019. godine na Fakultetu elektrotehnike i računarstva od 17 do 19 sati.

Na STEM danu moći ćete besplatno isprobati igrice, okušati se u kvizovima, vidjeti izložene radove poput 3D printanih privjesaka za ključeve i stalka za mobitele te se poigrati mBotom robotom. Više informacija o projektu pročitajte ovdje, a za sva pitanja slobodno se javite na juraj.petrovic@fer.hr.

Autor: Predrag Pale