Održana je radionica FERSat -...

U utorak, 11. 12. 2018. godine, u prepunoj Sivoj vijećnici,  održana je radionica FERSat - Studentski satelit. Dubravko Babić, voditelj projekta izrade nanosatelita FERSat, predstavio je projekt Platforma za satelitsko mjerenje elektromagnetskog zračenja (HRZZ IP-01-2018/2504) u sklopu kojega će se razviti i lansirati nanosatelit FERSat. Gosti Adriano Camps i Dmytro Ogorodnyk prezentirali su svoja iskustva u razvoju i lansiranju nanosatelita.

U petak, 14. 12. 2018. godine, u 15.00 sati na Zavodu za radiokomunikacije (C zgrada, 12. kat) održana je prezentacija za studente zainteresirane za rad na razvoju FERSat-a.

Snimku radionice možete pogledati na youtube kanalu Zavoda za radiokomunikacije, a fotografije na facebook stranici radionice.

Autor: Dario Bojanjac