Student FER-a osvojio srebro na...

Student druge godine diplomskog studija FER-a, Enes Garibović osvojio je srebrno odličje u kategoriji do 75 kg na turniru Svjetske karate lige Serije A u Šangaju. Budući da je riječ i o kvalifikacijskom turniru za Olimpijske igre u Tokiju, Enesov uspjeh ima i dodatni značaj!

Iako je u finalnom nastupu Garibović izgubio od Ukrajinca Stanislava Horune s 4-0, prethodno je ostvario šest vrijednih pobjeda. U 1. kolu svladao je Tajvanca Hung-Yuan Tsenga s 9-2, u nastavku je izborio pobjede protiv Kineza Kangje Wanga s 5-0, Alžirca Mouada Alchachea 3-0, Španjolca Saenza-Torre Rodriga Ibaneza 7-0 te Iranca Arasha Alinezhadkafshgarija s 4-3. Garibović je u polufinalu svladao Japanca Yuseija Sakiyama s 3-2.

Na posljednjem ovogodišnjem turniru Svjetske lige u Šangaju sudjelovalo je 1176 seniora iz 80 zemalja.

Autor: Ana Fadljević