Pozivamo proaktivne i ambiciozne studente da budu kreativni i uz pomoć mentora sudjeluju u razvoju inovativnih rješenja.

InnoEnergy Hackathon će se održati 18. prosinca 2018. od 10 do 18 sati u prostoru Zagrebačkog inovacijskog centra (Avenija Dubrovnik 15, Zagrebački velesajam, paviljon 12, 1. kat).

InnoEnergy Business Innovation Hackathon je izvrsna prilika za stjecanje novih znanja i vještina. Sudionici hackathona su studenti i mladi pojedinci i (multidisciplinarni) razvojni timovi.

Cilj hackathona je studentima i mladim razvojnim timovima osigurati stručnu pomoć u razradi poslovne ideje, pružiti smjernice za daljnji razvoj projekta te ojačati vještine potrebne za predstavljanje investitorima.

Prijave su otvorene do 17. prosinca 2018. i obavezne su, a prijaviti se možete ovdje.

Više informacija pročitajte u opširnijem sadržaju obavijesti.

Priliku za sudjelovanje na hackatonu ostvarit će do 5 timova (do 5 članova u timu) s inovativnim poslovnim idejama iz područja održive energije, cleantech, smart cities, smog i mobility.

Tematski fokus: inovativna rješenja u energetskom sektoru koja:

• potiču korištenje obnovljivih izvora energije (vjetra, sunca, vode...),
  • smanjuju utjecaj na zagađenje zraka,
  • povećavaju ulogu građana u smanjenju potrošnje energije,
  • koriste inovativne poslovne modele u energetici,
  • primjenjuju energetski učinkovita rješenja u kućanstvima, industriji i/ili javnim površinama,
  • potiču energetsku učinkovitost u prometu,
  • promiču održivi razvoj te doprinose smanjenju i zbrinjavanju otpada,
  • omogućavaju korištenje ekološki prihvatljivih materijala u proizvodnji,
  • nude inovativne koncepte usmjerene na pohranu energije.

Očekivani rezultat su:

• Inovativna rješenja za izazove u energetskom sektoru,
  • Mentorska podrška u razradi poslovne ideje,
  • Umrežavanje i razmjena znanja.

Planirani program podrazumijeva:

• predstavljanje trendova i izazova u energetskom sektoru,
  • kreiranje timova,
  • generiranja i razrada ideja,
  • radionice (Business model canvas i prezentacijske vještine),
  • rad timova s mentorima,
  • proglašenje pobjednika i networking.

Ako imaš ideju kako riješiti neki od izazova, prijavi se ovdje!

Sva pitanja možete postaviti na e-mail: hubcroatia@kic-innoenergy.com.

Više informacija pročitajte ovdje.

InnoEnergy Business Innovation Hackathon organizira Invento Capital Partners (INVENTO) u suradnji s Hrvatskim uredom za kreativnost i inovacije (HUKI), Zagrebačkim inovacijskim centrom (ZICER), Centrom za transfer tehnologije (CTT), FER-ovim Studentskim startup inkubatorom (SPOCK) i Obnovljivim izvorima energije Hrvatske (OIE).

Autor: Nikolina Relić