Dana 12. prosinca 2018. godine, u 16 sati na Fakultetu elektrotehnike i računarstva predavanje će održati estonski tech poduzetnik, savjetnik i poslovni anđeo, Taavet Hinrikus. Interaktivno predavanje namijenjeno je studentima, sadašnjim poduzetnicima i investitorima. Događaj će moderirati Matija Kopić i Milan Račić, suosnivači tehnološkog poduzeća za robotiku i umjetnu inteligenciju - Gideon Brothers.

Svoje mjesto za sudjelovanje na događaju rezervirajte ovdje! Točna lokacija predavanja bit će objavljena naknadno.

Više informacija pročitajte u opširnijem sadržaju obavijesti.

Taaver Hinrikus suosnivač je i predsjednik FinTech poduzeća TransferWise, međunarodne platforme za transfer novca, vrijednog 1,6 milijardi dolara. TransferWise je proglašen jednim od 10 najinovativnijih financijskih poduzeća na svjetskoj razini u 2018. godini (FastCompany), a prema Svjetskom ekonomskom forumu dobio je priznanje "tehnološki pionir".

Prije osnivanja poduzeća TransferWise, Taavet je proglašen najboljim zaposlenikom Skypea, a trenutno je digitalni savjetnik premijera Estonije, tehnološki savjetnik te investitor.

Moderatori:

Matija Kopić osnivač je dvaju poduzeća – Farmeron i Gideon Brothers. Dobitnik je nagrade Seed Camp (2011.) te je sa svojim prvim poduzećem, Farmeron (prodano 2016.), bio član 500 Startups akceleratora (generacija upisana 2011. godine).

Milan Račić radio je u industriji proizvodnje zrakoplova u Kanadi (Bombardier), Sjedinjenim Američkim Državama i Njemačkoj (Fairchild Dornier), a za navedena poduzeća vodio je pregovore za preko 2 milijarde dolara poslovnih ugovora.

Gideon Brothers nedavno je imenovano kao "Najbolje međunarodno razvojno poduzeće za mobilnost i logistiku" na Start.up! u Njemačkoj (listopad 2018.), "AI Rising Star" na londonskom Founders Forumu (2018.) te kao "Business Leader u robotici" na Digital Takeoveru (2018.). Također, poduzeće je član Paris Hardware Cluba (2018.), kluba čijim članovima postaju samo pozvana poduzeća.

Autor: Nikolina Relić