Održana orijentacijska radionica za...

Orijentacijska radionica za 12 novih docenata održana je na FER-u, u petak, 8. prosinca 2017. godine. Cilj je radionice dati novim docentima relevantne informacije neophodne za nastavni, istraživački i stručni rad na Fakultetu te savjete za uspješan razvoj akademske karijere. Na radionici su članovi Uprave Fakulteta upoznali docente s aktivnostima u svojim resorima. Nakon uvodnih riječi dekana i prof. dr. sc. Svena Lončarića, prodekan za nastavu upoznao je docente sa studijskim programima, istaknuo je izazove u modernoj edukaciji te naglasio važnost korištenja novih tehnologija. Prodekan za znanost govorio je o radu istraživačkih laboratorija, programima za poticanje istraživanja i inovacija te o uslugama Centra za potporu istraživanja. Prodekan za poslovanje predstavio je ustroj FER-a, rad Službi i ureda te upoznao je docente s poslovanjem Fakulteta. Predsjednik Odbora za izbore u zvanja prof. dr. sc. Damir Seršić objasnio je proces izbora u zvanja i uvjete napredovanja. Izv. prof. dr. sc. Nikola Mišković, voditelj Centra za potporu istraživanja podijelio je svoja iskustva na međunarodnim istraživačkim projektima, a prof. dr. sc. Neven Elezović opisao je kako biti odličan nastavnik. Voditelj Centra za informacijsku potporu Svebor Prstačić dipl. ing.  prezentirao je IT infrastrukturu FER-a. Radionica se nastavila u otvorenoj raspravi, a za kraj docentima se obratio profesor Lončarić zaželjevši im uspješnu akademsku karijeru.

Autor: Alan Vukić