U tijeku je 15. Festival znanosti s temom – Vrijeme. Vrijeme je ono što razdvaja uzrok i posljedicu, vrijeme je način kojim priroda priječi da se dogodi sve odjednom, vrijeme je pokretna slika vječnosti (Platon). Vrijeme fizikalno, psihološko, povijesno, meteorološko, astronomsko – kako vam drago.

Fakultet elektrotehnike i računarstva i ove godine sudjeluje u organizaciji festivala. Naši će djelatnici i studenti pokušati približiti znanost i uveseliti posjetitelje svojim predavanjima i radionicama u petak, 28. 4. 2017. u Tehničkom muzeju.

Više informacija o rasporedu nekih predavanja pogledajte u opširnijem sadržaju obavijesti.

Izdvajamo neka predavanja koja će se održati u petak odnosno srijedu:

10.00 - robotics@fer.hr, Ivan Marković, Juraj Peršić, Luka Fućek, Barbara Arbanas, Damjan Miklić, Frano Petric, Nadir Kapetanović i Matej Celega
10.30 - Roboti, androidi i umjetna inteligencija kroz crtiće i filmove, Ivan Marković
11.30 - STEMI, Luka Fućek
13.00 - Zaštita privatnosti u multimedijskim sadržajima, Slobodan Ribarić
14.00 - Osjeti zagrebački zrak, Marko Pavelić
15.00 - Interaktivne matematičke zagonetke, Stjepan Šebek, Ana Anušić, Lenka Mihoković i Josip Žubrinić
16.00 - Sustav za Lociranje Atmosferskih Pražnjenja (SLAP), Boško Milešević
17.00 - Programiranje "na žgance", Tomislav Jagušt, Mirna Baksa i Vilim Roller
11.45 (srijeda) - Akustička kvaliteta životnog prostora: pozadinska buka i odjek, radionica povodom Dana zaštite od buke, Antonio Petošić

Ne tratite vrijeme. Pronađite ga i za Festival znanosti – dobro došli! Više detalja o predavanjima i radionicama te raspored preostalih događanja pronađite na web stranici festivala.

Autor: Anamari Nakić