Natječaj za radno mjesto na projektu

Sveučilište u Zagrebu Fakultet elektrotehnike i računarstva raspisuje natječaj za radno mjesto:

U potrazi smo za komunikativnom i organiziranom osobom koja će komunicirati rezultate i aktivnosti naših projekata i znanstveno-istraživačkog rada javnosti te izvještavati o aktivnostima provedbenim tijelima (najčešće je to Europska komisija).

Uvjete i ponudu možete vidjeti u nastavku, a vaše prijave očekujemo na hpc@fer.hr do 16. svibnja 2021.

Potrebno je da ta osoba zadovoljava sljedeće uvjete:

• VSS
  • Izvrsno poznaje engleski jezik u govoru i pismu (razina C1)
  • Izvrsno poznaje hrvatski jezik u govoru i pismu
  • Ima visokorazvijene vještine komuniciranja
  • Organizirana je i može radno vrijeme učinkovito podijeliti među nekoliko projekata
  • Ima prethodno iskustvo u kreiranju sadržaja za i administriranju web stranica
  • Ima prethodno iskustvo u vođenju profila na raznim društvenim mrežama i webplatformama (Twitter, Youtube, LinkedIn, Google Analytics, WordPress, …)
  • Radi i odlično poznaje programe MS Officea

Zadaci kojima se koordinator/ica bavi:

• Kreiranje sadržaja, objava, analitika i izvještavanje na društvenim mrežama (s fokusom na Twitter, LinkedIn i YouTube) – o projektnim aktivnostima i aktivnostima grupe
  • Izvještavanje o projektnim aktivnostima iz područja rada provedbenim tijelima (npr. Europska komisija)
  • Pisanje projektnih isporuka i dokumentacije vezane uz diseminacijske i komunikacijske aktivnosti
  • Koordinacija diseminacijskih i komunikacijskih aktivnosti na razini EU projekata grupe
  • Pisanje, objava i kreiranje sadržaja za projektne webove, kao i web istraživačke grupe (prednost poznavanju više CMSova, npr. WordPress)
  • Praćenje i analitika statistike društvenih mreža i webplatformi grupe
  • Pisanje, objava za medije i komunikacija s javnostima, novinarima u Hrvatskoj i inozemstvu
  • Održavanje i vođenje sastanaka (na engleskome jeziku) s projektnim partnerima
  • Komunikacija s većim brojem projektnih partnera uključujući i predstavnike provedbenih tijela, kao i sponzore nekih projektnih aktivnosti
  • Suradnja s drugim kreatorima sadržaja, i pregled istoga (npr. dizajnerima), osmišljavanje i logistički dio narudžbe promotivnih i informativnih materijala (komunikacija s dobavljačima)
  • Organizacija onsite ili online sudjelovanja grupe/projekta na konferencijama
  • Sudjelovanje u pisanju planova i strateških dokumenata projekta vezanih uz komunikaciju i diseminaciju projektnih rezultata
  • Druge srodne poslove ako se pojavi potreba grupe

Prednosti:

• Prethodno iskustvo rada na projektima financiranima iz EUa, posebice Horizon
  • Certifikati o poznavanju jezika
  • Dodatne edukacije iz područja vođenja društvenih mreža i digitalnog objavljivanja
  • Prethodno iskustvo u području diseminacijskokomunikacijskih i PR aktivnosti
  • Snalaženje u sadržajima i temama vezanima za projekte grupe.

Nudimo zaposlenje na puno radno vrijeme, ugovorom na određeno u vremenu trajanja projekta (uobičajeno 3 godine), s probnim rokom od 3 mjeseca, kompetitivnu plaću, fleksibilno i ugodno radno okruženje, rad na inovativnim projektima međunarodnog karaktera.

Ključni projekt grupe na kojem će kandidat/kinja sudjelovati je projekt European Processor Initiative (https://www.european-processor-initiative.eu/).

Kandidat/kinje molimo da uz CV prilože i kratko motivacijsko pismo na engleskom jeziku.

Više informacija o grupi i projektima: https://hpc.fer.hr/en/hpc

Autor: Renata Peček