FER-ovci na izložbi u Ženevi...

Pet mladih inovatora iz Hrvatske, uključujući FER-ovce Andreja Penića, Ninu Gnjidić i Tonija Ercegovića, na 48. međunarodnoj izložbi izuma u Ženevi osvojilo je čak tri nagrade za projekt pametnih vrtova - nagradu za najbolju inovaciju, zlatnu nagradu u svojoj kategoriji po odabiru stručnog žirija te nagradu MyKenz impact inovator-winner!

"Radi se o proizvodu koji ljudima omogućava uzgoj biljaka u zatvorenom prostoru, tako da one sigurno uspiju i da budu zdravije nego bilo koje biljke uzgojene u teglici ili u vrtu ili bilo gdje drugdje", objasnio je Andrej u članku portala n1info.hr te naglasio kako je vrt u potpunosti autonoman.

Iako pametni vrtovi nisu novitet, naši studenti prvi su se okušali u niši edukacijskih pametnih vrtova. "Mi zapravo educiramo nastavnike koji tijekom cijele godine onda svoje učenike, pomoću našeg uređaja, uče o cijelom tom području uzgoja biljaka. Djeca na taj način dobivaju zabavnu nastavu, a ujedno i uče nešto novo", istaknuo je Andrej za 24 sata.