Uređaj FER-ovih istraživača mjeri...

Mladi inženjeri s FER-ovog Zavoda za energetiku i visoki napon Ivan Sudić, Ivan Pavić, Alen Hrga i Domagoj Badanjak osnovali su Green Energy Pal startup, s ciljem da se građanima olakša  praćenje potrošnje električne energije i pomogne pri uštedi.

"Naš uređaj Enpulse mjeri potrošnju svake sekunde, mjeri strujni napon te iz toga računa snagu, povezan je na internet cijelo vrijeme i svake sekunde šalje podatke na naše servere i cloud", pojasnio je Ivan Sudić te dodao kako je ušteda glavna prednost sustava.

Kao odgovor na energetsku krizu, u sklopu Green Energy Pal startupa razvijen je i besplatni alat za usporedbu cijena opskrbljivača – Enpulse, koji će ponovno biti koristan kada prestane djelovati vladina uredba o subvenciji električne energije.

Katalizator za početak rada startupa bio je FER-ov inkubator SPOCK, objašnjava Sudić, te ističe kako su trenutačno u potrazi za investicijom kako bi dalje razvijali hardver i softver.

Više informacija o projektima pročitajte na poslovnifm.com, gdje možete poslušati i cijelu emisiju.