Erasmus otvara vrata mnogih mogućnosti

Bivši student FER-a, dr. sc. Sebastijan Dumančić, danas je docent na vodećem sveučilištu u Nizozemskoj, Tehnološkom sveučilištu Delft, gdje se bavi područjem umjetne inteligencije.

Sebastijan je s Agencijom za mobilnost i EU programe (AMPEU) podijelio svoje pozitivno iskustvo odlaska na studijski boravak Erasmus+, čemu, kako kaže, ima zahvaliti i svoju trenutačnu poziciju na prestižnom nizozemskom sveučilištu.

S umjetnom inteligencijom prvi se puta susreo na trećoj godini preddiplomskog studija, na kolegiju profesora Jana Šnajdera: "Svoj je entuzijazam prenio i na studente. Nakon što sam se zainteresirao za temu, odlučio sam potražiti stručnu praksu, bilo gdje u Europi, kako bih saznao kako je to baviti se umjetnom inteligencijom."

U akademskoj godini 2013./2014. putem programa Erasmus+ proveo je godinu dana na KU Leuven u Belgiji, a u članku objavljenom na stranicama AMPEU-a pročitajte zašto je Sebastijan na početku mobilnosti doživio svojevrsni šok te koje su najveće prednosti odlaska na Erasmus.

Svoje dojmove Sebastijan je zaključio rečenicama: "Meni je Erasmus doslovno omogućio karijeru. Ne vjerujem da bih bez sudjelovanja u Erasmus programu uspio dobiti doktorsku poziciju na jednom od najboljih sveučilišta u Europi."