Sveučilišni Zagreb: Suradnja FER-a i...

Tema nove emisije "Sveučilišni Zagreb" je suradnja fakulteta Sveučilišta u Zagrebu s hrvatskim izvoznicima, a gost u studiju bio je dugogodišnji predsjednik Uprave Končara, a danas predsjednik udruge Hrvatski izvoznici, Darinko Bago, dipl. ing. U emisiji su sudjelovali profesori FER-a, prof. dr. sc. Ivan Petrović i prof. dr. sc. Damir Žarko, koji su govorili o područjima istraživanja i zajedničkim projektima koji se provode s Končarom.

Gospodin Bago je istaknuo povijesno iznimno kvalitetnu suradnju Končara i FER-a (također i Elektrotehničkog fakulteta), od prvog našeg dekana, prof. dr. h. c. Antona Dolenca, koji je bio i tehnički direktor u Končaru, sve do prof. emer. dr. sc. Nedjeljka Perića, s kojim je započela znatno kvalitetnija i ozbiljnija suradnja Končara i FER-a. FER je dugi niz godina iznimno važan partner Končaru u procesu razvoja niza proizvoda i inovacija, a kako se ističe, Končar je u suradnji s FER-om radio i na povećanju kapaciteta Sveučilišta za transfer tehnologije prema industriji.

Emisiju u cijelosti pogledajte na poveznici ovdje.