Prof. dr. sc. Tomislav Suligoj:...

Časopis Lider je objavio članak u kojem se analizira potencijal uključivanja Hrvatske u industriju poluvodiča, a sugovornik s FER-a bio je prof. dr. sc. Tomislav Suligoj za Zavoda za elektroniku, mikroelektroniku, računalne i inteligentne sustave.

U članku se navodi da "Hrvatska ima potencijala za ozbiljnije uključivanje u industriju poluvodiča s pomoću inovacijskih centara te znanstvenih i obrazovnih institucija koje istražuju i razvijaju nove tehnologije poluvodičkih elemenata, naprednih materijala i nanotehnologije, a to su Fakultet elektrotehnike i računarstva (FER), Institut 'Ruđer Bošković', Institut za fiziku Sveučilišta u Zagrebu i Sveučilište u Rijeci", dok je profesor Suligoj istaknuo koncept tehnologije bipolarnog tranzistora s horizontalnim tokom struje HCBT koji se razvija na FER-u.

Članak je dostupan ovdje.