RoboGirls: Poticanje rodne jednakosti...

"RoboGirls - Osnaživanje djevojaka u STEAM-u kroz robotiku i kodiranje", projekt financiran iz programa Erasmus+, predstavljen je u siječanjskom izdanju sveučilišnih novina "Universitas" i možete ga preuzeti ovdje.

“Glavni dio projekta je razvoj pedagoških materijala za učitelje koje bi mogli uklopiti u svoj svakodnevni rad, kako bi potaknuli na rodnu ravnopravnost u području STEAM”, pojašnjava doc. dr. sc. Ana Sović Kržić, voditeljica konzorcija projekta RoboGirls te ističe: "U okviru novog kurikuluma informatike nalaze se i cjeline koje potiču razvoj računalnog razmišljanja i rješavanja logičkih zadataka koji bi djecu trebali pripremiti za njihova buduća zanimanja. Mnoga ta zanimanja još danas ne postoje, ali treba biti spreman. Čistim reproduktivnim znanjem bez kritičkog razmišljanja, produktivnosti i brzog odlučivanja uvijek ćemo biti sljedbenici razvoja, a ne predvodnici."