Studentski profili i mrežni disk...

Od srijede, 15. 11. 2017. godine, u 12 sati, u računalnim laboratorijima Fakulteta prestaje podrška za "putujuće" (roaming) profile te za vlastiti mrežni disk "Z".

Studentima se umjesto dosadašnjih 200 MB prostora na mrežnom disku, preporučuje prijenos i spremanje datoteka putem usluga temeljenih na oblaku. Svim je studentima već ranije osigurano slobodno korištenje 1 TB prostora putem usluge OneDrive unutar Office 365. Za pristup usluzi OneDrive preporučuje se korištenje preglednika internetskih stranica (www.office.com) uz autorizaciju FER-ovim AD korisničkim vjerodajnicama (FERLogin@fer.hr). Način oblikovanja imena FERLogin objašnjen je na stranici: http://www.fer.unizg.hr/cip/podrska/korisnicki_racuni.

Zbog nadolazeće promjene, svim se studentima savjetuje spremanje svojih trenutnih podataka s mrežnog diska "Z" te Radne površine na sigurno mjesto jer nakon 15. 11. 2017. podaci vezani za vlastiti korisnički profil više neće biti dostupni.

Prelaskom na korištenje lokalnih profila i nekorištenjem mrežnog diska "Z" ubrzat će se prijave na računala. Datoteke snimljene na računalu na dijeljenom disku "D" dostupnom svim studentima i na Radnoj površini vlastitog korisničkog računa neće biti dostupni s drugih računala te će nakon odjave s računala sigurno biti obrisane nakon 24 sata.

Autor: webmaster