CIT. Journal of Computing and Information Technology je znanstveni časopis otvorenog pristupa (open access) s međunarodnom recenzijom. Cilj časopisa je objavljivanje originalnih znanstvenih radova te preglednih članaka koji pokrivaju teoriju, primjene i metodologije u računarskoj znanosti i računarskom inženjerstvu, modeliranju i simulacijama te informacijskim sustavima. Nakon dvadeset i tri godine kontinuiranog izlaženja časopisa u izdanju Sveučilišnog računskog centra SRCE, Fakultet elektrotehnike i računarstva Sveučilišta u Zagrebu od 1. siječnja 2016. godine postaje njegov novi izdavač. FER je objavio svoj prvi broj CIT-a (vol. 24, br. 1) 25. ožujka 2016.

Prvi broj volumena 24 sadrži sedam radova koji pokrivaju sljedeće teme iz područja računarstva: teoriju računanja, operacijska istraživanja, računarske mreže, sustave za potporu odlučivanju, primjenu klaster analize i obradu prirodnog jezika.

Radovi devetnaest autora koji dolaze iz Kine, SAD-a, Indije, Njemačke, Ukrajine i Maroka prihvaćeni su u recenzijskom postupku.

Više informacija o časopisu, kao i puni tekst članaka, možete naći na adresi: http://cit.fer.hr/index.php/CIT/issue/view/291.

Autor: Branka Marijanović

Repozitorij