Predstavljen projekt DATACROSS

Znanstveni centar izvrsnosti za znanost o podatcima i kooperativne sustave 30. studenoga 2017. godine u Sivoj vijećnici FER-a predstavio je svoj najnoviji projekt DATACROSS u okviru kojeg će se zaposliti više od 40 novih istraživača. Projekt će omogućiti visoki intenzitet vrhunskih znanstvenih istraživanja te prijenos znanja i tehnologija u gospodarstvo. Cilj projekta je ubrzati gospodarski rast Republike Hrvatske te potaknuti zapošljavanje novih stručnih kadrova.

Više informacija o projektu pročitajte u opširnijem sadržaju obavijesti.

Prof. dr. sc. Sven Lončarić i prof. dr. sc. Ivan Petrović, suvoditelji Znanstvenog centra izvrsnosti i suvoditelji projekta DATACROSS, predstavili su projekt: “DATACROSS predstavlja prekretnicu jer će svojom provedbom snažno ojačati istraživački kapacitet Znanstvenoga centra izvrsnosti za znanost o podatcima i kooperativne sustave i to zapošljavanjem te usavršavanjem više od 40 novih istraživača na projektu, čime će omogućiti visoki intenzitet vrhunskih znanstvenih istraživanja te prijenos znanja i tehnologija u gospodarstvo, a što će dugoročno imati značajne pozitivne učinke na jačanje hrvatskoga istraživačkoga sektora i gospodarstva te društva u cjelini.“

Projekt DATACROSS sufinanciran je sredstvima iz Europskog fonda za regionalni razvoj (EFRR). Projekt okuplja 87 vodećih hrvatskih znanstvenika iz 13 institucija diljem Republike Hrvatske u sklopu Znanstvenoga centra izvrsnosti za znanost o podatcima i kooperativne sustave.

Institucije koje djeluju u sklopu Znanstvenoga centra izvrsnosti za znanost o podatcima i kooperativne sustave:

• Fakultet elektrotehnike i računarstva, Sveučilište u Zagrebu
  • Institut Ruđer Bošković
  • Fakultet strojarstva i brodogradnje, Sveučilište u Zagrebu
  • Fakultet elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje, Sveučilište u Splitu
  • Prirodoslovno matematički fakultet, Sveučilište u Zagrebu
  • Fakultet prometnih znanosti, Sveučilište u Zagrebu
  • Hrvatsko katoličko sveučilište
  • Centar za napredno računanje i modeliranje, Sveučilište u Rijeci
  • Građevinski fakultet, Sveučilište u Rijeci
  • Fakultet elektrotehnike, računarstva i informacijskih tehnologija, Sveučilište u Osijeku
  • Tehnički fakultet, Sveučilište u Rijeci
  • Sveučilište u Dubrovniku
  • Ericsson Nikola Tesla, d.d.
Autor: Alan Vukić