Na svečanoj 672. sjednici Fakultetskog vijeća održanoj 15. studenoga 2017. godine dodijeljene su Zlatne diplome povodom 50. obljetnice diplomiranja na Elektrotehničkom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu, Nagrada "Josip Lončar" u rangu Priznanja, Nagrada "Najbolji studentski računalni program FER-a", Nagrada "Željka Matutinović - Sunčica", Nagrada mStarta, Nagrada "Stanko Turk" te Zahvalnice srednjim školama. Zlatne diplome dodijeljene su diplomiranim inženjerima iz ak. god. 1966./1967. Sjednicu je otvorio i vodio dekan FER-a prof. dr. sc. Mislav Grgić, a pomagali su mu prodekan za znanost izv. prof. dr. sc. Gordan Gledec, prodekan za nastavu prof. dr. sc. Marko Delimar te prodekan za poslovanje izv. prof. dr. sc. Mario Vražić.

Fotografije s proslave možete vidjeti u galeriji, a popis nagrađenih pogledajte u opširnijem sadržaju obavijesti.

Priznanja "Josip Lončar" za ak. god. 2016./2017. za posebno istaknuti uspjeh u savladavanju gradiva na pojedinim godinama studija, dobili su sljedeći studenti:

Prva nastavna godina preddiplomskog studija:
  • Dominik Batić
  • Petar Mihalj
  • David Osmanović
  • Suzana Pratljačić
  • Marino Voćanec
  • Kristijan Rupić
  • Niko Palić
  • Tin Komerički
  • Antonio Pavliš

Druga nastavna godina preddiplomskog studija:

• sa studija Elektrotehnika i informacijska tehnologija:
    • Tomislav Pavičić
    • Marijana Peti
  • sa studija Računarstvo:
    • Mihael Liskij
    • Leonardo Kokot
    • Vedran Mihal
    • Josip Jukić
    • Dorian Ivanković

Prva nastavna godina diplomskog studija:

• sa studija Elektrotehnika i informacijska tehnologija:
    • Luka Mikić
    • Helena Peći
    • Marko Matijaščić
    • Ivan Porin Tolić
    • Luka Ćuković
  • sa studija Informacijska i komunikacijska tehnologija:
    • Karla Kurjan
  • sa studija Računarstvo:
    • Tea Pović
    • Zvonimir Jurelinac
    • Josip Šarić

Posebno priznanje “Josip Lončar” za posebno uspješan završetak preddiplomskog studija u ak. god. 2016./2017. dodijeljeno je sljedećim studentima:

• sa studija Elektrotehnika i informacijska tehnologija:
    • Petra Bucić, prosjek ocjena studija: 4,94
    • Petar Tomić, prosjek ocjena studija: 4,83
  • sa studija Računarstvo:
    • Luka Kraljević, prosjek ocjena studija: 4,90
    • Katarina Blažić, prosjek ocjena studija: 4,87
    • Krešimir Dodig, prosjek ocjena studija: 4,79
    • Tomislav Buhiniček, prosjek ocjena studija: 4,77

Nagradu "Najbolji studentski računalni program FER-a" dobio je Herman Zvonimir Došilović, za program “Judge0“.

Nagrada "Željka Matutinović - Sunčica" dodjeljuje se za najbolje studentske radove studenata FER-a u području elektronike, ostvarene u suradnji s industrijom, srednjim ili malim poduzećima. Nagradu je dobila Rebecca Grancarić za rad pod naslovom “Cost, Performance and Area Optimization of a Buck - Converter“ (mentor: prof. dr. sc. Adrijan Barić).

Godišnja nagrada mStarta dodjeljuje se za projektno ili idejno rješenje proizvoda odnosno usluge koja je zanimljiva i dostupna širokom krugu korisnika elektroničkog poslovanja.

• Drugu nagradu dobio je student Luka Budin za izradu prediktivne analize potrošnje na osnovu povijesnih mjernih i meteoroloških podataka, kao odgovor na izazov “Energetska učinkovitost proizvodnog pogona Zvijezda“.
  • Prvu nagradu dobio je student Filip Šaina za izradu web aplikacije “Arthur”, kao odgovor na izazov “Energetska učinkovitost proizvodnog pogona Zvijezda“.

Nagrada "Stanko Turk" dodjeljuje se za osobito vrijedan diplomski rad iz polja računarstva. Nagradu je dobio Goran Rumin, mag. ing., za diplomski rad pod naslovom: “Poluautomatska izgradnja repozitorija povezanih podataka na temelju nestrukturiranog teksta s internetskih portala“, mentor: doc. dr. sc. Igor Mekterović.

Fakultet je dodijelio Zahvalnice srednjim školama za istaknuti doprinos u srednjoškolskom obrazovanju studenata FER-a u obliku nagrada najbolje rangiranim kandidatima na razredbenom postupku pri upisu na FER u ak. god. 2018./2019. sljedećim školama:

• XV. gimnazija, Zagreb, 6 nagrada
  • V. gimnazija, Zagreb, 3 nagrade