FER-ov predmet uvršten u "Hall...

Na 30. konferenciji o obrazovanju u programskom inženjerstvu, IEEE Conference on Software Engineering Education and Training (CSEE&T), održanoj u Savannah, Georgia, SAD, od 7. do 9. studenoga 2017. godine, FER-ov predmet Distributed Software Development (DSD) uvršten je u "Hall of Fame" obrazovanja u programskom inženjerstvu čija je svrha predstaviti najuspješnije svjetske studijske programe i predmete iz ovoga područja, kao primjer ostalima.
DSD zajedno ostvaruju FER, Mälardalen University (Švedska) i Politecnico di Milano (Italija), kao raspodijeljeni predmet odvija se već 15 godina, a izvode ga nastavnici s FER-a doc. dr. sc. Igor Čavrak, doc. dr. sc. Ivana Bosnić i prof. dr. sc. Mario Žagar.
Uz FER, koji je ovo priznanje dobio za predmet, u "Hall of Fame" ušlo je probrano društvo koje je nominiralo svoje studijske programe: Carnegie Mellon University, Rochester Institute of Technology te University of Ottawa.

Autor: Ana Filipović