Doc. dr. sc. Tomislav Capuder...

Docent FER-a dr. sc. Tomislav Capuder jedan je od 13 nagrađenih znanstvenika na svečanoj dodjeli nagrada najboljim mladim znanstvenicima u dunavskoj regiji za 2017. godinu - Danubius Young Scientist Award. Dodjela je održana u sklopu trodnevne Dunavske rektorske konferencije na Sveučilištu u Zagrebu pod predsjedanjem rektora zagrebačkog sveučilišta prof. dr. Damira Borasa. Ova prestižna nagrada okuplja 70 sveučilišta iz 14 zemalja dunavske regije. Doc. dr. sc. Tomislav Capuder djelatnik je Zavoda za visoki napon i energetiku, a odabran je za najboljega mladoga znanstvenika iz Hrvatske na temelju doprinosa u istraživanjima i implementaciji naprednih rješenja u području energetike s posebnim naglaskom na održiva niskougljična rješenja. Uz veliki broj visoko citiranih znanstvenih radova, posebno se ističe projekt 3Smart (Smart Buildings - Smart Grid - Smart City), na kojem je FER voditelj međunarodnog tima.

Više informacija o svečanoj dodjeli pročitajte ovdje.

Autor: Alan Vukić