Treći put zaredom FER najbolji na...

Na svečanoj dodjeli nagrada najboljim sportskim ekipama u ak. god. 2016/2017. studenti FER-a proglašeni su po treći put zaredom najboljima na Sveučilištu. 24. listopada 2017. Ured za sport Sveučilišta u Zagrebu uručio je svečanu nagradu i posebno priznanje za doprinos akademskom sportu dekanu FER-a Mislavu Grgiću. FER je prvu nagradu zaslužio zbog velikog doprinosa razvoju sveučilišnog sporta i stavljanja na raspolaganje svojih sportskih objekata za potrebe održavanja sveučilišnih prvenstava. FER je već treću godinu zaredom najuspješniji fakultet u ukupnom poretku, tako da je veliki pehar namijenjen najboljem fakultetu prešao u trajno vlasništvo. Pehar su preuzeli dekan Mislav Grgić, prof. Nera Žigić i prof. Vitomir Blagojević.

Ženska futsalska i muška rukometna reprezentacija Sveučilišta u Zagrebu najbolje su sportske ekipe u protekloj akademskoj godini, a Melani Adamić-Golić i Marino Marelić najbolji sportašica i sportaš. Dina Levačić i Tin Srbić dobili su posebna priznanja na dodjeli nagrada najuspješnijim studentima sportašima.

Pobjednici sportskih natjecanja u ak. god. 2016./2017. U muškoj konkurenciji:

1. Fakultet elektrotehnike i računarstva,
  2. Fakultet strojarstva i brodogradnje,
  3. Prirodoslovno-matematički fakultet.

Pobjednici sportskih natjecanja u ak. god. 2016./2017. U ženskoj konkurenciji:

1. Kineziološki fakultet,
  2. Medicinski fakultet,
  3. Ekonomski fakultet.

Više informacija o nagradama pročitajte ovdje.

Autor: Alan Vukić