U subotu, 1. travnja 2017. godine, u Uredu Predsjednice Republike Hrvatske održan je Dan otvorenih vrata s temom popularizacije područja STEM. Tom prigodom, preko 170 mladih znanstvenica i znanstvenika, inovatora, studenata i učenika predstavilo je gostima i posjetiteljima Ureda PRH svoja istraživanja, eksperimente i inovacije.

FER se predstavio kroz nekoliko znanstvenih i inovativnih projekata (LARICS Adore, STEMI, Teslin transformator, Juvo - Home Friend) te FER-ov program popularizacije ŠUZA. Uz dekana FER-a prof. dr. sc. Mislava Grgića, na ovom događaju sudjelovali su Luka Fućek, Josip Ivanković, Tomislav Jagušt, Radomir Ječmenica, Ana Sović Kržić, Anamari Nakić, Frano Petric i Matija Srbić. Kao posebni gosti pridružili su im se Domagoj Pluščec (Istraživački centar mladih - organizator Državnog turnira mladih prirodoslovaca) te članice FER-ovog Ženskog vokalnog sastava Rezonanca, koje su pred Predsjednicom Republike Hrvatske Kolindom Grabar-Kitarović izvele prigodnu pjesmu.

U nastavku obavijesti pogledajte nekoliko fotografija s događanja.

Autor: Tomislav Jagušt