Zavod za visoki napon i energetiku, Odjel za energetiku i Odjel za industrijske primjene Hrvatske sekcije IEEE, pozivaju Vas na predavanje

"Numeričko modeliranje elektromagnetskih pojava"

koje će održati prof. Slavko Vujević s Fakulteta elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje Sveučilišta u Splitu, u petak, 31. ožujka 2017., u 9.30 sati, u Sivoj vijećnici Fakulteta elektrotehnike i računarstva Sveučilišta u Zagrebu, Unska 3, Zagreb.

Predavanje je na hrvatskom jeziku, a predviđeno trajanje s raspravom je 60 minuta. Predavanje je otvoreno za sve zainteresirane.

Profesor Vujević dobitnik je godišnje nagrade za izvanrednog inženjera (Outstanding Engineer Award) za 2016. godinu, nagrade koju odobrava središnjica IEEE Power and Energy Society.

Više informacija pročitajte u opširnijem sadržaju obavijesti.

Kratki sadržaj predavanja

Predavanje započinje pregledom osnovnih lema varijacijskog računa te načina aproksimacija funkcija. Nakon toga se bavi lokacijskom bazom, specifičnije tehnikom konačnih elemenata te njihova primjena na rješavanje strujnih krugova. Predavanje se nastavlja interpretacijom Maxwellovih jednadžbi te postupkom numeričkog rješavanja diferencijalnih i integralnih jednadžbi. Finalno predavanje se bavi temom metodama konačnih, graničnih i bridnih elemenata te primjenom Kontinuirane numeričke Fourierove transformacije.

Životopis predavača

• obrazovanje
    • 1977: Gimnazija "I. Meštrović", Drniš (SSS)
    • 1981: Fakultet elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje, Split (VSS)
    • 1987: Elektrotehnički fakultet, Zagreb (Mr.sc.)
    • 1994: Fakultet elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje, Split (Dr.sc.)
  • ustanova trenutnog zaposlenja
    • FESB Split
  • specijalizacije i međunarodna suradnja
    • 2003: Certificate in Red/Line-Seminar and Yellow/Line-Seminar on "Lightning and Surge Protection in Power Networks", Dehn, Neumarkt (Germany), November