U okviru programa RADDAR, gdje se u organizaciji FER-a, XV. gimnazije Zagreb i Udruge Mladi nadareni matematičari "Marin Getaldić" za učenike osnovnih škola već četiri godine organiziraju radionice iz matematike i programiranja, u subotu, 21. siječnja 2017. godine na FER-u je organizirana radionica logičkog i algoritamskog razmišljanja. Radionica je imala natjecateljski karakter gdje su se učenici u malim grupama natjecali u rješavanju logičkih i algoritamskih zadataka. U sklopu radionice organiziran je i posjet Laboratoriju za Internet stvari gdje su se upoznali s trendom umrežavanja raznovrsnih uređaja putem Interneta te im je prikazan rad aplikacije za mjerenje kakvoće zraka umreženim senzorima povezanim s mobilnim telefonima. Na radionici je sudjelovalo 65 učenika. Događaj je organiziran u sklopu FER-ovih programa popularizacije znanosti RADDAR i ŠUZA – Iz škole u znanost i akademsku zajednicu.

Više informacija i nekoliko slika pogledajte u nastavku obavijesti.

Zahvaljujemo svima koji su pomogli u organizaciji radionice, a posebno prof. dr. sc. Ivani Podnar Žarko, Martini Marjanović i Marku Paveliću iz Laboratorija za Internet stvari, Zlatki Markučič i Ernestu Wendlingu iz XV. gimnazije Zagreb, Magdaleni Babić iz Osnovne škole Vrbani te studentima i učenicima-mentorima na radionici Marti Posavec, Niki Ilijaš, Sergeju Jakovljevu, Davidu Glavašu (FER), Lari Rajković (PMF), Luki Pavloviću, Matteu Ležu i Jurju Šanclu (XV. gimnazija). Sa strane FER-a, u organizaciji radionice sudjelovao je doc. dr. sc. Dejan Škvorc.

U nastavku obavijesti nalazi se nekoliko slika s radionice.

Autor: Dejan Škvorc