FER-u odobren projekt iz programa...

Europska komisija odobrila je Fakultetu elektrotehnike i računarstva projekt pod nazivom “Tečaj industrijske akustike o buci, utjecaju buke na ljude i o buci okoliša” (IAC) u okviru programa Erasmus +, aktivnosti suradnje u svrhu inovacije i razmjene dobre prakse. Znanstvenici s FER-a pod vodstvom izv. prof. dr. sc. Kristiana Jambrošića partneri su koordinatoru projekta, poljskom poduzeću KFB Polska Sp. z o.o. Projekt koristi inovativnu metodu učenja i podučavanja koja promovira otvorenu i inovativnu edukaciju korištenjem ICT tehnologija. Korištenjem virtualne stvarnosti omogućit će se vizualizacija fenomena, mehanizma stvaranja buke te akustičnih rješenja. “Ideja implementacije nove metode učenja pojavila se zbog potrebe povećanja svjesnosti stručnjaka o ulozi koju akustički komfor ima u svakodnevnom životu čovjeka. Analiza provedena na 73 najbolja europska sveučilišta pokazala je da na njima postoji veliki broj predmeta na preddiplomskim i diplomskim studijima koji su vezani uz akustiku. Međutim, većina je povezana s audioinženjerstvom i glazbom (65%), a samo manji dio (31%) povezan je s industrijskom i tehničkom akustikom" - objasnio je profesor Kristian Jambrošić.

Autor: Alan Vukić