Novi projekti u suradnji s Ericssonom...

Dugogodišnja izvrsna suradnja između Fakulteta elektrotehnike i računarstva Sveučilišta u Zagrebu i Ericssona Nikole Tesle nastavlja se kroz nove projekte. Predsjednica Ericssona Nikole Tesle, mr. sc. Gordana Kovačević i dekan FER-a, prof. dr. sc. Mislav Grgić, potpisali su 7. ožujka 2016. godine nove projektne ugovore. Ukupna vrijednost navedenih projekata veća je od 1,03 milijuna kuna.

Više informacija o projektima nalazi se u nastavku obavijesti.

Projekti su usklađeni s istraživačko-razvojnim strategijama i sporazumima o suradnji Fakulteta i Ericssona Nikole Tesle te usmjereni na informacijske i komunikacijske izazove ostvarivanja umreženog društva.

U ovom paketu, dogovoreno je šest projekata.

1. Projekt "Upravljanje resursima složenih IP mreža zasnovano na politikama (PBRC)" nastavlja s istraživanjem novih mrežnih paradigmi s posebnim osvrtom na programski definiranu mrežnu infrastrukturu i virtualizaciju mrežnih funkcija.
  2. Projekt "Komunikacijski izazovi u komunikaciji strojeva (M2MCC)" istraživat će povezivanje i interoperabilnost M2M platformi i Interneta stvari te izazove rukovanja velikim količinama podataka.
  3. Projekt "Platform for Context-Aware Social Networking of Mobile Users (SmartSocial) - Beyond Social Networking of People (APCASNEM)" istražuje mogućnosti proširenja platforme SmartSocial s ciljem konsolidacije i analize velikih količina podataka o korisnicima iz različitih domena.
  4. Projekt "Laboratorij za zelene tehnologije - Energetski učinkovit IoT (E2IoT)" bavi se istraživanjem energetski-učinkovite arhitekture za Internet stvari.
  5. U razvojnom projektu "E-IMUNES podrška u radu" cilj je odgovoriti na nove zahtjeve koji se pojavljuju u radu s virtualiziranom emuliranom okolinom programskog pomagala E-IMUNES, inačice IMUNES-a posebno prilagođene potrebama Ericssona Nikole Tesle za testiranje složenih mrežnih zahtjeva.
  6. Istraživačko-razvojni projekt "Poboljšanje karakteristika rada LTE radio pristupnih uređaja (ILTERA)" usmjeren je na područje 4G/5G radijskih pristupnih mreža, s dodatnim ciljem uspostavljanja novih modela suradnje.

Uz istraživačko razvojne projekte, ove godine održat će se i 16. Ljetna radionica Ericssona Nikole Tesle, u kojoj tradicionalno sudjeluje veći broj studenata FER-a.

Autor: Ana Filipović