Obavijesti

Dana 8. prosinca 2016. godine svečano je potpisan Sporazum o suradnji u području informacijske i komunikacijske tehnologije. Sporazum su potpisali dekan FER-a prof. dr. sc. Mislav Grgić i predsjednica Ericssona Nikole Tesle mr. sc. Gordana Kovačević.

Sporazum predviđa suradnju u raznim područjima od zajedničkog interesa, a posebno:

• zajedničke znanstvenoistraživačke projekte u domeni informacijske i komunikacijske tehnologije;
  • zajedničke obrazovne aktivnosti na svim razinama studija, uključujući i pozvana predavanja te studentsku praksu i ljetne radionice;
  • suradnju za definiranje smjernica istraživanja i razvoja te potencijalne transfere znanja.

Ovim sporazumom potvrđuje se nastavak dugogodišnje uspješne suradnje Ericssona Nikole Tesle kao najvećeg hrvatskog izvoznika znanja te FER-a kao vrhunske znanstveno-obrazovne institucije u području informacijske i komunikacijske tehnologije koja se često ističe ne samo kao pozitivan primjer, nego i uzor u ostvarivanju povezivanja gospodarstva i akademske zajednice.

Više informacija pročitajte u nastavku obavijesti.

Autor: Maja Matijašević

U ponedjeljak, 28. studenoga 2016. godine, Uprava FER-a bila je u prijateljskom i radnom posjetu XV. gimnaziji (MIOC).

Dekan i prodekani su s ravnateljicom škole gđom Ljiljanom Crnković i članovima stručne službe razgovarali o načinima unaprjeđenja suradnje. Pohvalili su suradnju na projektu RADDAR te pokrenuli inicijative za suradnju na projektu rada s darovitim učenicima. Posebno se razgovaralo o organizaciji "Dana FER-a u MIOC-u" kojim bi se FER predstavio svojim budućim studentima kroz predavanja i radionice.

Zanimljivost je da su i dekan i prodekani nekadašnji učenici XV. gimnazije te su se s nostalgijom prisjetili starih vremena i profesora koji su im predavali.

Nekoliko fotografija susreta pogledajte u nastavku obavijesti.

Autor: Ana Filipović
Sporazum o suradnji FER-a i Kliničkog...

U utorak, 10. studenoga 2015. godine potpisan je sporazum o suradnji između FER-a i Kliničkog bolničkog centra Zagreb. Sporazumom su utvrđeni međusobni odnosi FER-a i KBC Zagreb vezani uz uspostavljanje i razvijanje znanstveno-razvojne suradnje, a posebno na područjima: (i) uzajamnog pružanja znanstvenih, stručnih, poslovnih i organizacijskih usluga radi poboljšanja ukupne djelotvornosti i uspješnosti poslovanja FER-a i KBC-a Zagreb; (ii) redovite razmjene poslovno relevantnih informacija o mogućnostima unapređivanja međusobnih poslovnih odnosa i suradnje; (iii) realizacije tematskih istraživanja; (iv) izrade znanstvenih i stručnih projekata; (v) provedbe stručne prakse studenata FER-a; (vi) organiziranja seminara, radionica, okruglih stolova, konferencija i edukativnih programa; (vii) okupljanja znanstvenika i stručnjaka različitih specijalnosti te (viii) drugih oblika poslovne suradnje u djelatnostima FER-a i KBC Zagreb.

Sporazum su potpisali dekan FER-a prof. dr. sc. Mislav Grgić i sanacijski upravitelj KBC-a  Zagreb prof. dr. sc. Hrvoje Vrčić, a svečanosti potpisivanja prisustvovali su i prof. dr. sc. Fran Borovečki i prof. dr. sc. Krešimir Ćosić.

Autor: Ana Filipović