Problemi sa spajanjem na e-poštu u...

Zbog neusklađenosti nove inačice iOS-a, korisnici koji koriste Apple Mail app u iOS 11 mogu imati problema kod sinkronizacije svog Office 356 sandučića ili se opće ne mogu prijaviti na svoj račun. Problem se ne odnosi na korisnike koji koriste iOS 9 ili 10.

Apple je izdao zakrpu koja rješava problem (s naznakom da je potrebno nadograditi sustav na iOS 11.01), a možete je preuzeti ovdje.

Autor: webmaster

Studentski poštanski sandučići uspješno su premješteni u "oblak" Office 365. Premještanjem poštanskog sandučića u moderni sustav ("oblak" Office 365), studentima je na raspolaganju najnovija tehnologija Exchange 2016 koja omogućuje brojna poboljšanja u odnosu na postojeću tehnologiju Exchange 2010, osobito u pogledu podrške i načinu rada s mobilnim klijentima. Umjesto dosadašnjih 200 MB veličina poštanskog sandučića u oblaku povećana je na 50 GB!

Svi studenti koji za pristup e-pošti koriste neki samostalni klijent, moraju namjestiti prikladne postavke, odnosno upisati novu adresu za pristup web-sučeljem.

Više informacija o postavkama klijenata e-pošte pročitajte u nastavku obavijesti.

Autor: webmaster

Završen je postupak promjene načina prijave u Office 365 s dosadašnjeg AAI@EduHr na sustav FER AD (Active Directory). Studenti/ce i djelatnici/ce FER-a mogu se na adresu http://portal.office.com prijaviti svojim korisničkim vjerodajnicama koje im služe, između ostalog, za pristup e-pošti FER-a uz obavezan dodatak @fer.hr.

Primjerice, studentu Ivanu Petruši, koji ima JMBAG 0036123459, korisničko ime za prijavu u Office 365 glasi: ip12345@fer.hr

Više informacija pročitajte u nastavku obavijesti.

Autor: webmaster

S današnjim danom, svi aktivni mrežni uređaji u A zgradi (uključujući i prostorije A002,A003 i A007) izmješteni su sa stare svjetlovodne mreže i priključeni putem bakrenih vodova na A004 komunikacijski ormar.

Autor: Svebor Prstačić

Tijekom današnjeg dana izvršena je rekonfiguracija dijela pasivne infrastrukture u A zgradi.

S dosadašnje svjetlovodne, preklopnici u A003 (TCR), A104, A109, A209 i A309 prostorijama prebačeni su na bakrenu vezu prema  preklopniku A00Ex00.fer.hr  u A004 prostoriji

Preostaje još prebaciti svjetlovodnu vezu u A007, te jedan preklopnik iz A101, pa će razdjelni ormar iz A005 biti u omogućnosti maknuti iz navedene prostorije.

Većina veza je isprobana, no uvijek postoji mogućnost da su neki od VLAN-ova zaboravljeni u novoj konfiguraciji pa bi dobro bilo testirati sve vama kritične veze (primjerice A104 vezano uz najavljeni ispit).

Autor: Svebor Prstačić